Bezmleczny, bezglutenowy jadłospis (dzień 3) #TestKcalmar

Bezmleczny, bezglutenowy jadłospis na trzeci dzień stosowania diety 1600 kcal z aplikacją Kcalmar. Dieta eliminacyjna może sprawiać na początku problemy. Gotowy jadłospis pomaga kontrolować ilość spożywanego jedzenia, a dzięki przepisom można poznać nowe produkty. Mnie wprawdzie już kusi, żeby coś zmieniać i trochę faktycznie modyfikuję tej jadłospis. Zobaczcie co przygotowałam na trzeci dzień.

Na początek  optymistyczna informacja: czas spędzony w kuchni zamknął się w 30 minutach. Dodam, że tym razem posiłki robiłam rano, przed wyjściem do pracy, więc czas ma znaczenie. Jak widać, na zdjęciu brakuje jednego posiłku, a konkretnie obiadu. Dlaczego? Ponieważ zmieniłam kolejność dań i na obiad zjadłam zupę z soczewicy, a na kolację przygotowałam sobie danie z dnia następnego, żeby znów mieć na dwa dni.

Jak wyglądał mój bezmlczeny, bezglutenowy jadłospis?

  • śniadanie: koktajl. Tutaj nie ma żadnej filozofii ani trudności. Dzięki płatkom koktajl jest sycący więc mi w zupełności wystarczył na śniadanie. Szczególnie, że rano jestem zdecydowanie mniej głodna niż wieczorem.

bezglutenowy jadłospis koktajl owocowy

  • Drugie śniadanie: jabłko (zamieniłam z podwieczorkiem, ze względu na wczesny obiad)
  • Obiad zupa z soczewicy i pomidorów, przygotowana  dnia poprzedniego  na dwa dni. Według rozpiski powinna być na kolację, ale ja na kolację miałam inne plany:)
  • Podwieczorek: sałatka z kurczakiem. Bardzo sycące danie. Większy podwieczorek pozwolił mi dotrwać do kolacji
  • Kolacja: na którą przygotowałam sobie makaron kukurydziany z bakłażanem (oberżyną). Zrobiłam dwie porcje, tak, żeby wystarczył na kolejny dzień. Dzięki temu wypadło mi przygotowywanie jednego dania (komosa z psiankami).

makaron bezglutenowy z bakłażanem

Tak wygląda oryginalny bezmleczny, bezglutenowy jadłospis na 3 dzień:

bezglutenowy jadłospis

bezglutenowy jadłospis

Tu znajdziesz bezmleczne, bezglutenowe menu na dzień 1 i dzień 2. 

Podobne wpisy

dieta i probiotykoterapia w pcos

Dieta i probiotykoterapia w PCOS

mikrobiota a choroby kardiologiczne

Mikrobiota jelitowa a choroby kardiologiczne

nietolerancja histaminy

Nietolerancja histaminy – jak postępować z dietą i probiotykami?

naturalne probiotyki

Jak wybrać odpowiedni probiotyk?

2 thoughts on “Bezmleczny, bezglutenowy jadłospis (dzień 3) #TestKcalmar”

  1. te przepisy są ciekawe ale dla zdrowych ludzi. Jeżeli ktoś może jeść i surowe i smażone, to z mojej perspektywy nie ma zbyt poważnych problemów żołądkowo – jelitowych.

    1. Ciekawa uwaga:) Jednak bardzo często to nie tak działa. Wiadomo, że ciężkie dania nie sprzyjają trawieniu, ale smażenie nie zawsze oznacza ogromną ilość tłuszczu. CO do surowego – również zależy co. Problemy żołądkowo – jelitowe są różne i nie każdy musi jeść tylko duszone lub gotowane, szczególnie przy alergii. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.