Książka o diecie bezmlecznej, bezglutenowej i o eliminacji – w bardzo szerokim ujściu. Zebrałam w niej wszystko co wiem o diecie eliminacyjnej. Starałam się jak najszerzej pokazać ten temat – opierając się na doświadczeniu moim, Waszym oraz na wiedzy naukowej. Dla kogo i po co ta książka?
Dlaczego powstała książka o diecie bezmlecznej, bezglutenowej i każdej innej wymagające wykluczenia jakiś produktów?
Miałam dość tego, że niemal na każdym kroku napotykałam się ze stwierdzeniem, że dieta bezmleczna czy bezglutenowa jest niezdrowa i prowadzi do niedoborów. poza tym wiele osób pisało do mnie:
„Nie mam celiakii ani alergii – przynajmniej żadne badania tego nie wykazały. Jednak na diecie bez mleka czy bez glutenu – czuję się dużo lepiej. Przestał mnie boleć brzuch, zniknął trądzik. Eliminować czy nie skoro w badaniach nic nie wychodzi?
Moja odpowiedź:
„Jak kto uważa! Co to znaczy „lepiej”?! To bzdura i placebo! – będą pokrzykiwać niektórzy. „Jedz ten gluten, co ci, moda, do łba uderza” – kąśliwie
skomentują w pracy. Uwaga! To jest ważna informacja na początek – nie musisz się NIKOMU z NICZEGO tłumaczyć. Czujesz się lepiej? Brzuch boli mniej? Dieta jest zbilansowana? Nie rzucasz we współpracowników twardymi jak skała bezglutenowymi ciastkami (chociaż kusi)? To masz prawo do swojej decyzji! Z punktu widzenia jednostki nawet subiektywne uczucie poprawy stanu zdrowia i samopoczucia ma znaczenie! (fragment książki „Dieta eliminacyjna, 2020, PZWL)
Książka „Dieta eliminacyjna” – spis treści
Dla kogo jest książka dieta eliminacyjna? Czy dla ciebie jest książka o diecie bezmlecznej i bezglutenowej?
Książkę napisałam dla osób, które:
- interesują się tematem diet i chcą wprowadzić zmiany żywieniowe, ale chcą podejść do tego rozsądnie
- chorują przewlekle i chcą przeczytać jaka dieta w ich przypadku ma sens
- zastanawiają się czy warto przejść na różne diety proponowane w Internecie
- chcą wiedzieć od czego zależy to, czy uda się skutecznie zmienić nawyki
- mają świadomość, że zmiana diety wymaga edukacji żywieniowej
Książka o diecie bezmlecznej, bezglutenowej i ogólnie o diecie eliminacyjnej – czego się z niej dowiesz?
Jak widać po spisie treści książka nie jest tylko prostym zapisem porad co robić na diecie. Umieściłam w niej wiele informacji pomagających zrozumieć czym jest eliminacja i w jakich chorobach stosuje się różne diety – oraz dlaczego. Znajdziesz w niej wiele przypadków z mojej pracy oraz moich osobistych doświadczeń.

Mam nadzieję, że w książce znajdziesz wszystkie informacje potrzebne Ci do wprowadzenia zbilansowanej diety eliminacyjnej! Książka jest pięknie wydana i stanowi doskonałe uzupełnienie kolekcji:
- Dieta w chorobach autoimmunologicznych (KLIK)
- Książka Dieta w chorobach autoimmunologicznych przepisy (KLIK)
- Dieta eliminacyjna (KLIK)
WSZYSTKIE KSIĄŻKI KUPISZ TEŻ W KSIĘGARNI INSTYTUTU MIKROEKOLOGII!