Noworoczne postanowienie — zadbaj o swoje zdrowie i wykonaj komplet badań 

badania

Czy wiesz, że nawet co trzeci Polak nie był u lekarza w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Niestety, nie oznacza to wcale, że każdy z nas cieszy się doskonałym zdrowiem. Nie wykonujemy regularnych, profilaktycznych badań, a do specjalistów udajemy się najczęściej dopiero wtedy, kiedy słabe zdrowie uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Spełnij swoje noworoczne postanowienie i zadbaj o siebie. Wykonanie kompletu badań prozdrowotnych to najlepszy prezent, jaki możesz sobie wręczyć na kolejny rok.

 

Niska świadomość badań profilaktycznych 

Przed wizytą u lekarza wzmagamy się, ponieważ przerażają nas długie kolejki oczekujących, nie do końca mamy też zaufanie do medyków i co więcej, Polacy wykazują wciąż bardzo niską świadomość w ramach realizacji badań profilaktycznych. 

Biorąc pod uwagę częstotliwość wykonywania badań kontrolnych, najczęściej robią je osoby w przedziale wiekowym 41-60 lat. Co ważne, profilaktyka w zakresie kontroli stanu zdrowia powinna być przeprowadzana również wśród pacjentów młodszych, w tym dzieci i młodzieży. Jakie badania warto regularnie wykonywać? Ponieważ dla ludzkiego zdrowia kluczowe znaczenie mają jelita, priorytetowy komplet badań powinien zawierać właśnie te, które dotyczą ich szczegółowej diagnostyki. 

 

KyberKompakt Pro 

Dysbioza jelitowa, czyli brak równowagi bakteryjnej w jelicie, może być przyczyną licznych dolegliwości i chorób. To właśnie od rodzaju i liczebności mikroorganizmów jelitowych bardzo często zależy nasze zdrowie i kondycja. Alergie, zmiany skórne, uciążliwe dolegliwości ze strony układu pokarmowego, a nawet stwardnienie rozsiane czy depresja, właśnie takie mogą być konsekwencje złej mikrobioty jelitowej

KyberKompakt Pro to jedno z najbardziej szczegółowych badań, które wykonuje się w celu diagnostyki mikrobioty jelitowej. Dzięki niemu, oprócz podstawowych bakterii wskaźnikowych, sprawdzana jest także liczebność bakterii odżywiających enterocyty, wpływających na stan nabłonka jelitowego, jak również obecność lub brak szczepu toksynotwórczego Clostridium difficile oraz toksyn A/B. 

Doskonałą opcją będzie wybranie badania KyberKompakt Pro wraz z dodatkiem w postaci badania na pasożyty jelitowe. 

 

VagiStatus Pro, czyli pakiet badań dla kobiet

Badanie KyberKompakt Pro z powodzeniem można połączyć z badaniem dedykowanym kobietom. To VagiStatus Pro, czyli takie, które umożliwia kompleksową analizę mikrobioty pochwy. Tego rodzaju badanie przydaje się szczególnie w przypadkach nawracających infekcji intymnych oraz układu moczowego. VagiStatus Pro jest też doskonałą opcją dla pań, które przygotowują się do ciąży i porodu, aby móc zadbać nie tylko o własne zdrowie, ale również odpowiedni start w życie dziecka. 

 

ImuPro Complete — zadbaj o zdrowie dziecka

Badanie w kierunku nadwrażliwości pokarmowych IgG-zależnych powinno być jednym z podstawowych w ramach profilaktyki prozdrowotnej najmłodszych. ImuPro Complete zaleca się w szczególności dzieciom z alergiami, zmianami skórnymi czy cierpiącymi na dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Pamiętaj również, że przewlekła nadwrażliwość pokarmowa może prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych organizmu. To badanie pozwala rozpoznać bądź wykluczyć schorzenia, jakie mają znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka oraz w razie takiej potrzeby, wdrożyć właściwą probiotykoterapię czy dietę eliminacyjno-rotacyjną. 

 

Podobne wpisy

dysbioza jelitowa

Dysbioza jelitowa – co to jest i jakie badania wykonać?

naturalne probiotyki

Jak wybrać odpowiedni probiotyk?

odrobaczanie dzieci

Profilaktyczne odrobaczanie dzieci i dorosłych — TAK czy NIE?

probiotyki

Probiotyki wspierające zdrowie układu pokarmowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.