Trzymam dietę, a nie chudnę — dlaczego? 

dieta odchudzajaca

Stosujesz dietę odchudzającą i wciąż nie możesz pozbyć się nadmiernych kilogramów? Być może nowe nawyki żywieniowe nie są odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb. Niepowodzenie w odchudzaniu może być również związane z brakiem aktywności fizycznej, ale przyczyn stagnacji masy ciała  może być znacznie więcej. Sprawdź, dlaczego odchudzanie nie jest skuteczne. 

Nietypowe czynniki, które mogą przeszkadzać w odchudzaniu

 

Ćwiczysz w pocie czoła, na Twoim talerzu lądują naprawdę niewielkie porcje pożywienia, a pomimo to nie gubisz zbędnej tkanki tłuszczowej? Czy wiesz, że w odchudzaniu przeszkadzać może:

Okazuje się, że stres, zmęczenie i niewysypianie się skutecznie spowalniają metabolizm i wywołują zaburzenia trawienia. Przyjmowanie niektórych rodzajów leków skutecznie zaburza zaś równowagę mikrobioty jelitowej. Dysbioza jelitowa, czyli brak równowagi mikrobiologicznej w jelitach prowadzi do spowolnienia procesów trawiennych i nieprawidłowej pracy jelit. Co więcej, możesz borykać się też z ciągłym uczuciem ciężkości, wzdęciami i bólem brzucha. Dodatkowo nadmierna masa ciała, może być spowodowana występowaniem nadwrażliwości pokarmowych, występujący przewlekły stan zapalny o niskim nasileniu może powodować insulinooporność oraz otyłość. 

Na liście leków, które zaburzają proces odchudzania, znajdują się między innymi:

  • insulina, 
  • leki psychotropowe 
  • antykoncepcja hormonalna.

Choroby, które utrudniają odchudzanie

Za brak sukcesu w dążeniu do celu, jakim jest szczupła sylwetka, mogą odpowiadać różnego typu choroby, przede wszystkim ich bagatelizowanie albo nietrafiona terapia. Przede wszystkim te schorzenia mogą utrudniać pozbycie się zbędnych kilogramów:

 

Złe podejście do odchudzania

Co ważne, najczęściej występującym problemem w zakresie odchudzania jest podejmowanie prób zgubienia nadmiernych kilogramów samodzielnie. W sieci bez problemu można znaleźć tzw. diety cud, które niestety bardzo często prowadzą do niekorzystnego efektu jojo albo wręcz wycieńczenia organizmu. Musisz wiedzieć, że dobra dieta redukująca tkankę tłuszczową ma być dopasowana do Twoich indywidualnych potrzeb, preferencji żywieniowych, stylu życia czy stanu zdrowia. 

 

Przed rozpoczęciem odchudzania należy udać się do dietetyka, który zaleci właściwe badania i ustali najlepszy jadłospis. Bardzo często diety odchudzające nie są odpowiednio zbilansowane i nie dostarczają kompletu potrzebnych wartości odżywczych. Zdarza się również, że na talerzu ląduje jednak zbyt dużo kalorycznych potraw, przez co redukcja tkanki tłuszczowej jest niemożliwa. 

Konieczne jest również połączenie właściwego sposobu odżywiania z treningami. Aktywność fizyczna powinna być prowadzona pod nadzorem profesjonalnego trenera. 

Podobne wpisy

nietolerancja histaminy

Nietolerancja histaminy – jak postępować z dietą i probiotykami?

naturalne probiotyki

Jak wybrać odpowiedni probiotyk?

ranking psychobiotykow

Ranking psychobiotyków- co wybrać?

odrobaczanie dzieci

Profilaktyczne odrobaczanie dzieci i dorosłych — TAK czy NIE?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.