Wegańska polewa czekoladowa

Wegańska polewa czekoladowa – najszybszy przepis na świecie. Przyznam, że jak wypiek mi średnio się uda albo nie mam pomysłu czym by tu ozdobić coś to szybko robię tę polewę i połowę zjadam, a połową ozdabiam co trzeba.

Wegańska polewa czekoladowa – składniki

 • 1/3 szklanki dowolnego mleka roślinnego
 • 3 łyżki cukru lub ksylitolu
 • 2 łyżki czubate oleju kokosowego
 • 3  – 4 czubate łyżki kakao

Wegańska polewa czekoladowa – przygotowanie

Przyznam otwarcie: ja to wszystko na raz wrzucam do rondla, stawiam na mały gaz i cały czas mieszam aż się rozpuści i chwilę pogotuje i zgęstnieje. Nidy mi się nie rozwarstwiło ani nic:) W lodówce ładnie tężeje. Jedyne co to po schłodzeniu się nie błyszczy jak ta z czekolady, ale i tak jest boska:)

Zobacz co możesz ozdobić polewą – bezglutenowe ciastka i ciasta

 

Podobne wpisy

kokosanki bezglutenowe wegańskie

Kokosanki bez glutenu, wegańskie

bezglutenowe placuszki

Jogurtowe (roślinne) placuszki z jabłkiem bezglutenowe

drożdżówki bezglutenowe

Drożdżówki bezglutenowe z morelami (bezglutenowe, bezmleczne, wegańskie)

Kruche ciasto z owocami bez glutenu, mleka, jajek (szybkie)

11 thoughts on “Wegańska polewa czekoladowa”

 1. Dziękuję za przepis! Jest P E R F E K C Y J N A! <3 Nie sądziłam, że możliwe jest uzyskać taką polewę bez dodatku czekolady :O No to teraz sobie zaoszczędzę, bo te wegańskie czekolady po ok 10zł za tabliczkę chodzą. Dziekuję! 🙂

 2. Jestem zachwycona tą polewą! ❤ od blisko dwóch lat poszukiwalam takiego przepisu w którym nic się nie rozwarstwia! Smak genialny!

 3. Opis brzmi świetnie lecz mi się nie udało, ale nie zamierzam sie poddawać.
  To była moja pierwsza w życiu próba zrobienia polewy czekoladowej. Kompletny dramat. Powstała jakaś czarna plastelina pływająca w rozpuszczonym oleju kokosowym.
  Podejrzewam, że wiem gdzie tkwi błąd i w związku z tym mam pytanie. Czy czubata łyżka kakao to raczej 12g czy może jednak 25g? Bo zarówno taką jak i taką czubatą kazdy człowiek potrafi nabrać i obawiam się, że nasypałem 4 25 gramowe łychy… To samo dotyczy ilości oleju kokosowego. Cukru rozumiem, że po 3 płaskie żyżki miały być. Mleko ryżowe zrobilem sam i nalałem 70ml, bo założyłem, że szklanka ma 200ml.
  Pozdrawiam serdecznie
  Artur
  Dziękuję i liczę na pomoc :))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.