Jadłospis bez glutenu, bez mleka (dzień 2) #TestKcalMar

Jadłospis bez glutenu i bez mleka na kolejny dzień diety eliminacyjnej. Wczoraj (dzień 1) zaczęłam testować działanie aplikacji KcalMar, gdzie Zuzanna Baraniak z Instytutu Mikroekologii udostępniła mi testowy, tygodniowy jadłospis bez glutenu i bez nabiału. Dziś czas na dzień drugi. Zobaczcie co i w jakiej ilości mam zjeść dzisiaj.

Dieta 1600 kcal to niby nie dużo. Obawiałam się, że będę głodna. Tutaj muszę powiedzieć – nie jestem. Aczkolwiek brakuje mi trochę jakiegoś deseru;) Śniadania na słodko ok, ale gdzieś po głowie chodzi ciasto… Wczoraj (w poniedziałek)przygotowywałam sobie posiłki na dziś (wtorek). W kuchni spędziłam 20 minut, co uważam jest bardzo dobrym czasem. Dobrze, że aplikacja przewiduje ugotowanie posiłków na 2 dni. Jak wygląda moje menu?

Jadłospis bez glutenu i bez mleka – spis dań z uwagami

  • śniadanie: wegańska jaglanka z bananem. Lubię płatki jaglane, gotuje się je bardzo szybko. Ale można też mieć płatki jaglane bez gotowania! W Rossmanie, na półce z żywnością bezglutenową znajdziecie płatki jaglane z żurawiną. Bez cukru, bez dodatków. Wystarczy zalać je gorącą wodą albo mlekiem. I tak też zrobiłam tym razem:)
W Rossmanie znajdziemy fajne płatki jaglane bez gotowania!
W Rossmanie znajdziemy fajne płatki jaglane bez gotowania!
  • 2 śniadanie: carpaccio z buraka. Tutaj przyznaję bez bicia – pojechałam do Lidla w celu nabycia już ugotowanego buraka:) Zawsze się zastanawiałam kto to kupuje, jak można sobie ugotować samemu, ale… jak robię sama dla siebie i mam ściśle określoną ilość to gotowanie dwóch buraków mija się z celem. A tak za 3.99 mam już gotowe. Tylko ja planuję zjeść na podwieczorek, bo obiad jem wcześniej niż o 16.00. Przygotowanie carpaccio zajęło (jak się ma te ugotowane buraki) 3 minuty:)

carpaccio z buraka

 

  • Obiad. To samo co wczoraj. Przepis tutaj. 
  • Kolacja. Zupa z soczewicy. Zrobiłam ją podobnie do przepisu podanego w rozpisce, ale dodałam nieco więcej pomidorów i wodę zamiast bulionu. Okazało się bowiem, że moja paczka z wegańskim, bez konserwantów i oleju palmowego bulionem w kostkach nie dotarła. Jeśli zupę się dobrze przyprawi (sól, pieprz, imbir, papryka słodka, kolendra) to w sumie bulion nie jest potrzebny. Ja zrobiłam ją też trochę gęstszą. Całkowity czas przygotowania: 20 minut, z gotowaniem. Aha: ja nie dodałam papryki ostrej.

A tutaj jadłospis bez glutenu i bez mleka na cały dzień :

 

jadłospis bez glutenu

 

Więcej przepisów beezglutenowych i bezmlecznych? Szukaj tutaj!

Podobne wpisy

dieta i probiotykoterapia w pcos

Dieta i probiotykoterapia w PCOS

mikrobiota a choroby kardiologiczne

Mikrobiota jelitowa a choroby kardiologiczne

nietolerancja histaminy

Nietolerancja histaminy – jak postępować z dietą i probiotykami?

naturalne probiotyki

Jak wybrać odpowiedni probiotyk?

1 thought on “Jadłospis bez glutenu, bez mleka (dzień 2) #TestKcalMar”

  1. Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w google; odchudzanie przed i po by sasetka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.